Благоевград. Пенсионер от мината в село Брежани издъхна в съня си при пожар в жилището му. Трагичният инцидент е станал в събота вечерта.
Служители на РС ПБЗН - Благоевград са реагирали на получен около 21:15 часа сигнал за възникнала огнена стихия в един от миньорските блокове в селището. В дома му е открит починал 63-годишният бивш миньор Ангел Николов. Видими следи от насилие върху тялото не са констатирани от пристигналите полицаи. Назначена е съдебно - медицинска експертиза за установяване на причините за смъртта на пенсионера. За случая е уведомена Окръжна прокуратура - Благоевград. „Трагедия.
Починалият има три деца и съпруга, но живее сам в жилището. Най-вероятно не е загасил добре цигарата и от нея се подпалили завивките. В съня си е вдишал отровни газове и е издъхнал", споделиха съседи на починалия. Бързо реагираха огнеборците, но за съжаление човекът си отиде. няма нанесени сериозни материални щети нито в неговия дом, нито на блока, каза кметът на Брежани Благой Стефанов.
Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини
Вижте всички актуални новини от Standartnews.com