Видин. Изграждане на пътищата след Дунав мост 2 към вътрешността на страната е приоритет на новия областен управител на Видин Кръстьо Спасов. Той сам го обяви при встъпването си днес в длъжност пред служителите от администрацията и местните медии. Не е нормално при големия интерес към моста – преминават 1600 превозни средства в денонощие, да нямаме удобни пътища, каза той. Голямото ми внимание ще бъде ангажирано с изграждане на отсечката от Е – 79 Димово – Ружинци.
Отварянето на ГКПП при Салаш – Ново корито е друг проблем, с който се захваща Кръстьо Спасов. Обновлението на водния цикъл и депото на Видин са други инфраструктурни проекти, които ще ангажират вниманието му.
В сложната политическа обстановка ще работя и за развитие на социалните дейности, здравеопазването и образованието, допълни той.
Кръстьо Спасов беше областен управител на Видин от 2005 до 2009 година. Много от проблемите са ми познати, само ги поемам отново, призна новият стар губернатор.
Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини
Вижте всички актуални новини от Standartnews.com