Моят град

Михаил Миков се присъедини към гостите на Дометиан за ЧРД

Видин. Председателят на парламента Михаил Миков се присъедини към гостите на видинския митрополит Дометиан по повод тържествата за неговата 80-годишнина и 25-годишното му митрополитско сдлужене. Сред тях вече беше и патриарх Неофит.

Тържествата започнаха в събота вечер с празнична Вечерня, водена от великотърновския митрополит Григорий в храма „Свети Николай Чудотворец". Негово светейшество и Дометиан се присъединиха към службата.

След службата владиката посрещна гостите си в ресторант „Бонония". На трапезата имаше манастирски ракии, червени вина и месни мезета. Тази събота и неделя са последните преди началото на рождественските пости.

Митрополит Дометиан е роден през 1932 година. Завършил е софийската духовна академия и е специализирал богословие в Московската духовна академия. Бил е главен секретар на Светия синод, управлаващ Арконската епархия в САЩ. На 26 юли 1987 година е избран за видински митрополит.

В неделя сутринта в митрополитския храм „Свети Николай Чудотворец" започна тържествена света литургия, посветена на юбиляра. Тя се води от партриарх Неофит.

Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Коментирай