Две звезди спасиха Англия от позор!

Британците стигнаха много трудно до четвъртфиналите

Две звезди спасиха Англия от позор! | StandartNews.com

Макар и след средновековни мъчения, добрата стара Англия е на четвъртфинал на Евро 2024.

Това стана след победа с 2:1 над храбрия тим на Словакия, който все пак бе на ръба на сензацията!

Но планетарното футболно недоразумение, наречено Гарет Саутгейт, все още продължава да бъде треньор на британците.

След силно начало, в 25-ата минута на мача словаците откриха резултата.

Давид Стрелец майсторски изведе Иван Шранц, който с третия си гол на Евро 2024, изведе своя тим напред.

След попадението англичаните правеха опити да изравнят, но без особени идеи в атака.

Англия стигна до изравняване в 49-ата минута на мача, когато Фил Фоудън се разписа на празна врата, но ВАР се намеси и бе отсъдена засада.

Потвърдено бе, че решението и било правилно.

Натискът на британците продължи, но Словакия можеше да стигне до втори гол след ужасна грешка в защитата на Англия.

Обидата за футбола Гарет Саутгейт все пак вкара Коул Палмър в игра, вадейки един от любимците си Трипиър, който се контузи.

Хари Кейн пропусна страхотна възможност в 77-та минута след удар с глава отблизо. Безобразен и Джуд Белингам в мача!

Греда на Деклан Райс! Добавка на Кейн и гол отново няма! Тормозът за английските фенове продължаваше.

Букайо Сака гледаше и този мач отблизо, както и цялото първенство.

Все пак - продължения!

Тук вече класата явно си каза думата.

Британците стигнаха до пълен обрат, като с глава Хари Кейн ги изведе напред в третата минута на първото продължение - 2:1.

В 104-та минута словаците пропуснаха отлична възможност да изравнят.

Белингам бе сменен, като на негово място влез Джеймс Мадисън.

Словаците започнаха по-често да се задържат в близост до Пикфорд. Заредиха се положения.

Айвън Тони пропусна да реши мача в 120-та минута. Все пак това бе всичко.

Англия се изправя срещу Швейцария на четвъртфиналите.