Никой не може да ги спре! Испания на финал

В герой на мача се превърна 16-годишният Ламин Ямал

Никой не може да ги спре! Испания на финал | StandartNews.com

Испания се класира за пети път в своята история на финал на европейското първенство. Ла Фурия обърна Франция от 0:1 до 2:1 в рамките само на 4 минути и в неделя в Берлин ще срещне Англия или Нидерландия, които играят утре. Франция отпада на полуфинал на голям турнир за първи път от 1996-а.

Иберийците ще търсят четвъртата си титла на Европа, след онези през 1964, 2008 и 2012 г. Дидие Дешан пък остава без европейска титла като треньор, въпреки че Петлите поведоха с гол в 9-ата минута на Коло Муани.

В герой на мача се превърна 16-годишният Ламин Ямал. Той изравни резултата с феноменален гол от дистанция, като счупи рекорда за най-млад голмайстор на еврофинали. Тинейджърът освен това счупи рекорда на Пеле за най-млад играч на полуфинал.