Нов квартал в София става абсолютен хит. Цените вече растат

София започва да се разширява на север

Нов квартал в София става абсолютен хит. Цените вече растат | StandartNews.com

Нов квартал в София вече става абсолютен хит за покупката на жилище. 

Ако доскоро южните квартали бяха основният двигател на растежа, днес вниманието се насочва към северните части на града. Един от районите, който набира все по-голяма популярност, е научно-производствената зона „Хаджи Димитър“. Това е някогашната индустриална зона, която днес се трансформира в модерен жилищен и бизнес център.

Навремето основните отрасли, развивани там, са били текстилната и хранително-вкусовата промишленост. През 30-те години се открива месокомбинат „Родопа“, до който се изгражда жп линия. А през 60-те се строи хладилен завод „Антон Иванов“.

Близостта на „Хаджи Димитър“ до центъра на София не е позволявала там да се развива тежка и замърсяваща промишленост.

С икономическите промени в страната зоната губи първоначалното си предназначение. И днес районът започва да се оформя като привлекателна локация.

Трансформацията на зона „Хаджи Димитър“ напомня на процесите, които преди десетилетие се наблюдаваха в южните части на София. Подобно на „Хладилника“, който премина от индустриална към жилищна зона, северните квартали сега поемат водещата роля в разширяването на столицата. В този контекст, за купувачите, които търсят апартамент в София с добро съотношение цена/качество, този район изглежда като един от най-обещаващите избори.

С нарастващото търсене и динамичното развитие столичният квартал „Хаджи Димитър“ бързо се превръща в новия фаворит на пазара на недвижими имоти. Инвеститорите виждат потенциал в развитието на модерни жилищни и бизнес проекти, а купувачите – в по-достъпните цени и отличната локация.

Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Коментирай
8 Коментара
Хари
преди 3 дни

Не знам авторката от къде е , но кварталът ,заедно с описаните предприятия е Орландовци! Моля преди да си запълвате празното време с писане на глупости си проверете информацията ,че не сте от София го разбрахме.

Откажи
Maibah
преди 2 дни

Х. Димитър си е баш централен квартал, ако се сещаш за друг го напиши, ама няма такъв. Или ти е кисело гроздето ;)))

Откажи
Dargon
преди 2 дни

А Вие правите ли разлика между НПЗ Хаджи Димитър и кв.Хаджи Димитър?

Откажи
Баща ти
преди 2 дни

Е ся като почнете с тия платени реклами и статии направо. Обемът от сделки пада. В Младост 4 ново строителство за същите пари като в широк център Прага. Щеше да е смешно ако не е тъжно.а половината от апартаментите стоят празни.

Откажи
Teodor
преди 2 дни

то стана актаулно преди 3 години още, защото близък център

Откажи
Против
преди 2 дни

Хладилен завод и кв Х. Димитър не е едно и също.

Откажи
Петър
преди 1 ден

Особено атрактивно за тази район е изключителната близост с Централните софийски гробища.

Откажи
Марко
преди 1 ден

Кой нормален купува в София , добър опит за спекула и реклама ..

Откажи