Лоши новини за еврозоната

Джентилони посочи, че "ни трябват силни банки, които да се конкурентни на международния пазар"

Лоши новини за еврозоната | StandartNews.com

Лоши новини за  икономиката на еврозоната.

Текущата геополитическа несигурност, която доведе до неотдавнашния скок на цените на петрола, оказва влияние върху икономиката на еврозоната, заяви еврокомисарят по икономиката Паоло Джентилони, предаде Ройтерс, цитирано от БТА.

Той заяви това, когато пристигаше за срещата на финансовите министри на Европейския съюз в Люксембург. "Това може да се отрази на инфлацията, но все още не е. Инфлацията (към момента - бел. ред.) определено намалява", добави той.

Джентилони посочи, че следващите икономически прогнози на Еврокомисията, които трябва да бъдат публикувани през ноември, ще запазят нивана от предишните (тези от пролетта - бел. ред.). В тях бе посочено, че ЕК очаква БВП в еврозоната да нарасне с 0,8 на сто през тази година, а в целия ЕС с 1,0 на сто.

На въпрос относно плановете на "УниКредит" (UniСredit ) за придобиване на "Комерцбанк" (Commerzbank) Джентилони посочи, че "ни трябват силни банки, които да се конкурентни на международния пазар".

Еврокомисарят заяви още, че е разговарял с новия финансов министър на Франция Антоан Арман по отношение на публичните финанси на страната, като той посочи, че дискусиите, които се провеждат в Париж са "започнали обещаващо".

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Коментирай
5 Коментара
Абатема
преди 1 месец

Гемията, наречена ЕС потъва, а продажните ни и безгръбначни политици се напъват да ни набутат там час по-скоро.

Откажи
krasimir5510
преди 1 месец

Единственият вариант е, всички да излезем, и масово да гласуваме за Възраждане, но тъпия български народ, това не може да го проумее. И затова ще има да теглим още, години наред.

Откажи
exmachina
преди 1 месец

Няма икономика която да е в постоянен растеж, винаги се стига до рецесия но разликата между богатия, с финансови проблеми и бедняка със такива е че богатият винаги има какво да яде но беднякът гладува.

Откажи
Жорко
преди 1 месец

Тапунгер

Откажи
Хъмпърцъртумян
преди 1 месец

Състоянието на Еврокономиката е нормално следствие на действията на Европолитиката.Няма как да бъде иначе, при положение, че си се самоотказал от евтини суровини и енергоносители, че не си инвестирал сериозно в технологичното си развитие от поне пет, шест години, т.е. Европа е поне 5-6 години назад в сравнение със САЩ и Китай.Като се вземе в предвид и цената плащана от европейците за ,,удоволствието" да си отглеждат и цяла огромна армия науки, гладни и мързеливи мигранти, то би било учудващо, ако задъхваща се Европа се справя добре. За жалост, тези проблеми ще продължат да ни съпътсват с нарастващ интензитет и за в бъдеще. Полезните изкопаеми на старият континентса изконсумирани още до 1800година, а за енергоносителите и горивата ... Е, ние си знаем ...

Откажи