Лондон може да се опита да хвърли вината върху Москва за пожара в електрическата подстанция на летище "Хийтроу", смята заместник-председателят на руския Съвет за сигурност Дмитрий Медведев, съобщи ТАСС, предаде БТА.
"Очаквам с нетърпение Русия да бъде обвинена и за пожара на "Хийтроу", заяви той и призова с ирония британския премиер да не се бави, а да го направи.
"Хийтроу" е най-голямото британско летище и най-натовареното в цяла Европа. То обслужва повече от 80 млн. пътници годишно и е хъб на "Бритиш еъруейс" и "Върджин атлантик".
В електрическа подстанция на "Хийтроу" е възникнал пожар. По-рано беше съобщено, че летището ще остане затворено през целия ден, до 23:59 ч. Според говорител на летището пожарникарите са реагирали незабавно на аварията, но все още няма яснота кога електрозахранването ще бъде "надеждно възстановено".
Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини
Вижте всички актуални новини от Standartnews.com