Отмъщението на Турция. Ердоган с поздрав след победата

Мерих Демирал влезе в историята!

Отмъщението на Турция. Ердоган с поздрав след победата | StandartNews.com

Отмъстихме на Австрия!

Отдавна не сме изживявали такава радост. На четвъртфинал на ЕВРО 2024 сме!

Това са само част от заглавията на турските медии минути след като националния отбор победи Австрия и стигна четвъртфиналите.

Защитникът Мерих, който вкара най-ранния гол на Турция в историята на европейските първенства, подобри рекорда на Бурак Йълмаз на ЕВРО 2016.

Това е и вторият най-ранен гол в историята на Европейското първенство по футбол.

Турция стига за трети път до четвъртфинал, след 16 година чакане.

Турските медии пишат, че днешният мач е отмъщението на турците за позорната загуба с 6:1 от австрийците в приятелски мач преди няколко месеца.

Докато турците ликуваха по трибуните и в родината си, президентът Ердоган изпрати поздравления от Астана, където е на форума на Шанхайската организация за сътрудничество в столицата на Казахстан.

"Сърдечно поздравявам нашия национален отбор по футбол, който победи Австрия на Европейското първенство по футбол и стигна до четвъртфиналите. Пожелавам успех на нашите момчета по пътя им към шампионата", написа Ердоган.