Очаквано. Гришо приключи срещу новия номер едно в света

На четвъртфиналите на "Ролан Гарос"

Очаквано. Гришо приключи срещу новия номер едно в света | StandartNews.com

Случи се логичното и Григор Димитров отпадна от "Ролан Гарос". Това стана срещу новия номер едно в света.

Гришо игра пъврия си четвъртфинал на "Ролан Гарос", но за съжаление не успя да го прескочи.

Българската звезда загуби в три сета - 2:6, 4:6, 6:7(3) от новия №1 в света Яник Синер за 149 минути игра на централния корт "Филип Шатрие".

Италианецът, който ще поведе ранглистата в понеделник, след като Новак Джокович се оттегли от турнира, просто бе прекалено стабилен днес.

Гришо постепенно намери ритъма си и подобряваше играта си с напредването на времето, но в крайна сметка не успя да разгадае как да пречупи съперника си.

Синер ще бъде първият италианец, който стига до №1 в света.

Българинът пък направи цели 49 непредизвикани грешки, което също изигра своята роля и сложи край на серията му от четири поредни победи.

Времето днес бе и доста ветровито, което затрудни и двамата тенисисти, но в крайна сметка италианецът се адаптира по-добре към условията.