Лудогорец измъкна трудна, но ценна победа с 1:0 при гостуването си ЦСКА 1948 в отложена среща от 8-ия кръг на Първа лига. Така разградчани летят към 13-ата си поредна шампионска титла, откъсвайки се 9 точки на върха в класирането.
Хората на Георги Дерменджиев се измъчиха на стадиона в Бистрица, за да запишат 11-ата си поредна победа в шампионата, пише gol.bg. В герой се превърна резервата Матиас Тисера, който заби скъпоценното попадение в 82-ата минута.
Като цяло „орлите“ имаха превъзходство през по-голямата част от двубоя. Те пропуснаха още няколко изгодни положения, а на два пъти и гредите спасиха „червените“.
След този успех Лудогоред събра актив от 69 точки на върха в класирането. Разградчани са 9 пункта пред втория ЦСКА и с 11 пред третия Черно море. ЦСКА 1948 остава 7-ми с 39 точки.
Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини
Вижте всички актуални новини от Standartnews.com