Звезда на Ливърпул вдигна преродена Нидерландия!

Лалетата с категоричен успех над Румъния

Звезда на Ливърпул вдигна преродена Нидерландия! | StandartNews.com

Нидерландия изигра отличен мач и победи Румъния с 3:0 в предпоследния осминафинал на Евро 2024. Така тимът на Роналд Куман отива напред и чака своя съперник.

Нападателят на Ливърпул Коди Гакпо доказа още веднъж, че сякаш е роден да играе за националния отбор. В пореден мач вкара гол, а в края на срещата направи и отлична асистенция на Мален за 0:2.

В края на мача румънците получиха и третия удар в срещата.

В 20-ата минута Нидерландия откри резултата. Коди Гакпо получи пас по крилото, влезе в наказателното поле и с мощен шут разстреля вратаря на Румъния - 1:0 за "лалетата".

Само 6 минути по-късно тимът на Роналд Куман можеше да води с 2:0, но ударът с глава на Де Фрай "облиза" гредата.

Последваха още вихрени атаки към вратата на Румъния, като балканците бяха натикани в собствената си половина.

В 61-вата минута Гакпо мина с топката половината терен на спринт, след което стреля, но вратарят Ница изби. От корнера пък халфът на Ливърпул вкара втори гол за Нидерландия след добавка, но след преглед с ВАР попадението бе отменено.

След това отново Депай направи пропуск, като изстрелът му от фаул мина под стената и адски близо до гредата.

Но нямаше как да не си стигне до очакваното. Седем минути преди края на редовното време,  Нидерландия поведе с 2:0. Влезлият като резерва Мален получи чудесен пас от Гакпо и отблизо матира отбраната на румънците.

Но това не бе всичко. Отново Мален довърши румънците в добавеното време - 3:0!

Така колебливата до момента Нидерландия вече дава заявка за борба за титлата на Евро 2024.