Украйна ликува! Голям пробив

Обърна мача срещу Словакия

Украйна ликува! Голям пробив | StandartNews.com

Украйна ликува. Отборът й победи 2:1 Словакия във втори мач от група Е на Евро 2024, което се провежда в Германия. Воденият от Серхий Ребров тим направи пълен обрат в срещата през втората част.

Иван Шранц откри резултата за словаците в 17-ата минута.

Шапаренко изравни в 54-ата мин. В 80-ата минута Яремчук направи обрата пълен.

Така Украйна, Словакия и Румъния са на върха в групата с по 3 точки.

Още в първите минути резервният вратар на Украйна отрази 2 чисти гола. Първо в 10-ата мин. Лукаш Хараслин се озова на стрелкова позиция, но Анатолий Трубин спаси. 60 секунди по-късно и Иван Шранц бе спрян от стража на Украйна. В 32-ата мин пък Тимчик от Украйна нацели гредата на съперника.

Треньорът на Украйна остави на пейката вратаря на "Реал" (М) Андрей Лунин, който направи няколко грешки срещу северните ни съседи.

Словакия пък поднесе една от изненадите на първенството, побеждавайки Белгия с 1:0 в първия си мач.