В България има изградена много сериозна система по отношение на археологическото културно наследство.
Ние живеем на една изключително богата земя, на която има огромно културно наследство. Буквално където и да копнеш нещо излиза, но нямаме достатъчно организация по опазването му.
Бранд Кюстендил! Изворният град и Чудеса на 8 000 години
Това заяви доц. Бони Петрунова, директор на НИМ, на дискусия на „Стандарт” "Бранд Кюстендил - нови, модерни възможности за балнео, културно-исторически и ски туризъм".
„Стандарт”, община Кюстендил и Общество „Културно наследство” събраха в Тържествената зала на кметството представители на изпълнителната, на законодателната и на местната власт, на бизнеса и научните среди, за да начертаят поредния регионален бранд за развитие чрез културно-исторически, приключенски, поклоннически и балнео туризъм. Министерство на туризма е институционален партньор на инициативата.
Запомнете - трябва да спрем да копаем повече и повече, а само там, където се налага. Поне в тази част, която сме разкрили трябва да бъде опазена, категорична бе доц. Петрунова.
Зам.-министър на културата с формула за Бранд Кюстендил
Една от най-големите ни пречки, е че всеки работи за себе си. Помежду си нямаме сътрудничество. Всеки трябва да работи за Кюстендил, тогава ще се получат нещата, обобщи Петрунова.
Славка Бозукова: Три стъпки за Бранд Кюстендил
Вижте всички актуални новини от Standartnews.com