САЩ и ЕС подготвят санкции срещу разработването на руски петролни находища

САЩ и ЕС подготвят санкции срещу разработването на руски петролни находища | StandartNews.com

Вашингтон. САЩ и Европейският съюз са на път да спрат сделки за милиарди долари за нефтени проучвания в Русия от най-големите световни енергийни компании като Ексон Мобайл и Бритиш Петролиъм, предаде агенция Блумбърг.

Новите санкции ще попречат на САЩ и на ЕС да сътрудничат на Русия в търсенето на суров петрол в Арктика, в дълбоки води или в шистови формирования, са заявили трима американски представители, пожелали да запазят анонимност.

Когато ЕС въведе новите санкции срещу Русия, САЩ ще го последват със сходни мерки, в това число и забраната на износа на американско оборудване за специални проучвателни дейности, които руснаците не могат сами да извършат, защото нямат подобно оборудване, са казали американските представители.

Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Коментирай