След вчерашните жалки сцени, в които Доган и дерибеите му нахлуха и чрез самоуправство се настаниха в чужд имот, собственост на бившия транспортен министър Данаил Папазов, младоците от земеделската формация днес излязоха с декларация.
Тя е поредно доказателство за пълния провал на пъкления план на Доган за спасение на шепа неудачници и то чрез дестабилизация на страната.
Както написахме по-рано, агент Сава е наясно, че дори депутатите в групата на АПС вече не са едно цяло и е въпрос на дни, а дори и на часове, това да стане ясно. Така и стана. Младежите настояват в декларацията всички депутати от земеделската формация доброволно да се откажат от имунитетите си, като по този начин ще разсеят „всяко обществено съмнение, че партията е заложник на частни интереси".
ПРОЧЕТЕТЕ ОЩЕ: Тъжният край на Агент Сава (Доган)
С исканията си младите земеделци влизат в пряк конфликт с по-висшестоящите от тях, бунтувайки се, че формацията на дерибеите се е превърнала в инструмент за пазене на имунитетите на неколцина корумпирани самозванци, притиснати от правосъдието.
Те се изправят срещу със заловения с белязани 100 хиляди лева Джейхан Ибрямов и срещу разследвания за търговия с влияние Марио Рангелов, които с цената на всичко бранят личните си интереси. Двамата са заместник-председатели на парламентарната група.
ВИЖТЕ И: Разследват Доган и дерибеите му за самоуправство
В декларацията си младежите негодуват и от Организационния отдел в партията, който в сегашния му вид не можел да отговори на нуждите им и на партийните структури, не допринасял за развитието и разширяването на партията.
Те настояват 71-годишният Доган да поеме оперативното ръководство, тоест да има по-активна роля в партията. Това обаче едва ли ще се случи, защото с жалката си провокация самият той за пореден показа, че не е нищо повече от политическа мумия.
Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини
Вижте всички актуални новини от Standartnews.com