По всяка вероятност другата седмица ще се съберем всички политически партии, които участваме в това управление, за да се вземе общо решение за великденските добавки на пенсионерите. Това обяви министърът на труда и социалната политика Борислав Гуцанов пред журналисти в Разград, цитиран от БТА.
Той посочи, че преди заседанието на Министерския съвет в сряда ще разговаря с министъра на финансите Теменужка Петкова, за да се види каква е събираемостта. Гуцанов заяви, че като министър ще настоява категорично да има надбавки и те да бъдат колкото е възможно повече.
Министърът на труда и социалната политика бе в Разград, за да участва в церемонията за обявяване началото на ремонта на Дома за възрастни хора в града. С малко над 4 млн. лв. ще бъдат реновирани, оборудвани и обзаведени трите сгради, в които се помещава домът. Министърът изрази убеденост, че всичко необходимо ще се направи в срок, за да може на 80-те човека, живеещи в дома, да бъдат осигурени по-добри условия.
Той добави, че домът в Разград е един от всички 81 дома в 73 общини, които ще бъдат реновирани по Националния план за възстановяване и устойчивост (НПВУ) с инвестиция от 381 млн. лв. общо. „Близо 6000 възрастни хора - наши родители, които имат нужда от тази услуга, ще живеят в по-добри условия“, заяви още Борислав Гуцанов.
Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини
Вижте всички актуални новини от Standartnews.com