Президентът Румен Радев не сме го чули какво казва, ако изобщо нещо каже, защото той симпатизира на Русия. И това е известно. Не може за такава тема като вейповете - наистина важна, да свикаш КСНС, но за такива фашистки прояви в центъра на София, част от хибридна операция на руснаците, която се провежда от български представители, президентът да мълчи. Това заяви в интервю за бТВ заместник-председателят на Народното събрание от ПП-ДБ Атанас Атанасов.
В едно от изказванията си в парламента миналата седмица Костадин Костадинов заяви, че ще ни подпали. Повод за всички тези протести и вандалски прояви започнаха от изказването на лидера на "Възраждане" - "Ще ви подпалим". Представителството на Европейската комисия наистина беше подпалено. Съобщено беше от медиите, че има задържани, а защо са освободени? Ако прокуратурата ще се произнесе като дребно хулиганство - това е абсурдно, отбеляза Атанасов. Той бе категоричен, че прокуратурата трябва да започне разследване за престъпления срещу републиката. Полицията си е свършила работата, оцени той.
По думите му Русия води враждебна политика по отношение на всички приоритети, които има България, а основният приоритет на държавата ни е именно приемането в еврозоната.
Нашата коалиция не си взаимодейства с "Възраждане", каза Атанасов. Още преди дни ПП-ДБ осъдили вандалските прояви. Това е някакъв маниер на работа на "Възраждане". Вчера представител на ГЕРБ постави въпроса дали това поведение на "Възраждане" не се финансира някъде от чужбина, ще му отговоря веднага: От Русия се финансира, допълни депутатът.
Атанасов коментира, че когато за миналия парламент ПП-ДБ са работели с "Възраждане" да "съборят" Рая Назарян от поста й на председател на Народното събрание, това били тактически ходове на опозицията, но все пак двете политически партии имали противоположни идеи за развитие на страната.
Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини
Вижте всички актуални новини от Standartnews.com