Важно за шофьорите! Решението на МВР

Говори министър Даниел Митов

Важно за шофьорите! Решението на МВР | StandartNews.com

Важна информация за всички шофьори относно проверките по пътищата у нас.

Планираме след съответните законодателни промени да се въведе контрол чрез необозначени служебни автомобили, управлявани от служители на МВР. Да могат да спират за проверка моторни превозни средства, включително и ТИР-ове, при извършване на нарушения на пътя.

Това каза по време на заседание на Министерски съвет вътрешният министър Даниел Митов.

"МВР планира засилени проверки на територията на области, характеризиращи се с висока интензивност на движение на тежкотоварни автомобили, както и засилени проверки за употреба на алкохол и наркотични вещества от водачи на товарни автомобили. Друга мярка е пренасочването през алтернативни маршрути за движението на товарни автомобили", каза още Митов.

Премиерът Росен Желязков поиска АПИ и Агенция "Митници" в координация с "Пътна полиция" да излязат и да контролират трафика.

"Тази сутрин проведохме среща с компетентните агенции по въпроси, които са свързани с движението на стоки с висок фискален риск. Това даде повод да се обърна към компетентните министри.

Нашата задача за опазването здравето на хората е първостепенна, затова АПИ, НАП и Агенция "Митници" най-вече в координация с МВР "Пътна полиция" да излезнат и да контролират пътния трафик и това да не са спорадични акции, които създават усещането за свръхпрекомерна намеса на държавата, а да са акции, свързани с превенция.

Абсолютен контрол за движение по аварийните ленти, изпреварването на тежките автомобили, всичко което представлява повишен риск. Миналата година има 1100 пътно-транспортни произшествия с камиони само за 6 месеца, 30 жертви.

Искам в рамките на 1 седмица предложения за работа на ДАИ 24/7. В това число и контрол върху всички нерегламентирани превози на пътници", каза премиерът Желязков.

Земеделският министър пък предложи ветеринари от БАБХ да се включат в контрола при внос на животни.

"На база усложнената епизоотична обстановка в Гърция и Румъния предлагам към контролните органи да бъдат включени и ветеринарни специалисти от БАБХ. Имаме сведения, че откакто сме член на Шенген нерегламентирано влизат животни с неясен произход от територията на Гърция на нашата страна."

Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Коментирай
2 Коментара
Фердинанд
преди 1 месец

Решението на МВР да използва необозначени автомобили е поредното доказателство за остарели милиционерски похвати. Вместо да осигуряват ред и безопасност, полицаите отново ще дебнат зад ъгъла, чакайки да глобяват, вместо да предотвратяват нарушения. В София на ключови места няма нито един полицай. Градът е пустиня, освен около министерствата и Народното събрание, където властта зорко охранява себе си. Нарушенията в града – агресивно шофиране, хаос по кръстовищата, опасни маневри – остават без контрол. Всички полицаи са извън града, за да хващат шофьори с превишена скорост, алкохол и наркотици. А къде е превенцията на катастрофите в самия град? Къде са патрулите на ключови места, които да укротяват джигитите? Това не е модерно правоприлагане, а връщане в 60-те години – скрита милиционерщина вместо реални действия.

Откажи