Софиянец изуми! Ядоса се на националния флаг

И в мрежата се разрази дълга полемика

Софиянец изуми! Ядоса се на националния флаг | StandartNews.com

Потребителите в мрежата поведоха неочакван спор в деня на националния ни празник.

С Facebook публикация софиянец изрази недоволството си от постравените по повод 3 март знамена по булевард "България".

"Защо ми се струва, че в такъв формат такова разположение на цветовете е извън нормите за българския флаг?"

Това написа мъжът в поста си. Той прикачи и снимка на български флаг, поставен по градския булевард, съобщава Глас Нюз.

Потребители на социалната мрежа всъщност се зачудиха.

Някои не откриха причината, която е подразнила мъжа.

"И какво му е? Точно както си трябва!", пишат коментиращи. "Бяло , зелено, червено кое е не правилно тук? Да знамето е малко, но цветовете са в правилния ред.", допълват те.

Но ето какво всъщност е подразнило мъжът. Разяснява потребител на социалната мрежа.

"Човекът иска да каже, че флагът не е поставен правилно. За да го разберете ще ви го обясня по такъв начин: Трябва да е продълговат навън (на ляво/дясно), а не по дължина (надолу/нагоре)."

 

В публикацията си мъжът сложи и линк, който води към официална правителствена уебстраница - "Институционална идентичност на българската държавна администрация". В уебстраницата са посочени всички правила за националния ни флаг.

"Знамето на Република България е национален символ, който изразява независимостта и суверенитета на българската държава. Знамето е трицветно: бяло, зелено и червено поле, поставени водоравно отгоре надолу. Формата му е правоъгълна, като цветните полета са еднакви по размер и разположени хоризонтално. Пропорцията на знамето на Република България е широчина към дължина – 3:5."

Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Коментирай
1 Коментара
Дуло
преди 1 месец

А да попитаме защо този наблюдателен гражданин не подаде официално оплакване на олимпийската организация когато издига флаговете на всички държави точно по този начин . Толкова ли е важно да се отрази във вестника . Няма ли нищо по важно

Откажи