Крути мерки за спиране на войната по пътищата предлага вътрешният министър Даниел Митов след серията трагедии по шосетата у нас.
ВИЖ ОЩЕ: Ето я новата максимална скорост у нас
Министърът настоява полицията да може да глобява на място и ако не бъде платено, тогава автомобилът да бъде спиран, докато не се плати.
Той обясни, че в момента се работи и по разработване на система хората, които имат неплатени пътни глоби, да не могат да напускат границите на страната.
"Да, пътищата са лоши, но четирите години политическо безвремие доведоха до състояние, до което все още нямаме изградени магистрали, които бяха започнати и имаше заделени средства за завършването им", добави Митов.
"Стандарт" припомня, че вчера депутатите решиха на първо четене да се намали скоростта на магистралите от 140 км/ч на 130 км/ч. Друга промяна е, че МВР вече ще разполага с общинските камери и ще засича джигитите на пътя.
Камерите ще се използват за установяване на средна скорост при първокласните и второкласни пътища. Това ще бъде втори етап от реформата за ограничаване на джигитите по пътя, каза пред медиите в парламента министърът на регионалното развитие Гроздан Караджов.
Той взе участие в заседание на комисията по транспорта, на което бяха приети на първо четене шест законопроекта във връзка с пътната безопасност.
Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини
Вижте всички актуални новини от Standartnews.com