Digital Scouts се завръща с още теми за онлайн безопасност и нови звездни посланици на каузата в социалните медии

Кампанията на Yettel ще се проведе до 10 март в Instagram и ТikTok

Digital Scouts се завръща с още теми за онлайн безопасност и нови звездни посланици на каузата в социалните медии | StandartNews.com

Пролетното издание на дигиталното приключение за деца и младежи Digital Scouts стартира с ново полезно съдържание за онлайн безопасност и още страхотни посланици на каузата в социалните медии. От 3 до 10 март инициативата на Yettel се завръща изцяло в Instagram и ТikTok с някои от най-популярните и обичани инфлуенсъри – Борислав Вълов, Милен Колев, Борислава Тодорова. Те ще създават образователно и забавно съдържание, с което ще помагат на децата да се справят с предизвикателствата в дигиталния свят, докато се забавляват и печелят награди. Тази година инициативата на телекома обогатява темата за онлайн безопасността с четири нови акцента: „Неподходящо съдържание“,  „Дигитален образ и дигитален отпечатък“, „Фишинг и лична информация“, „Гейминг култура“.

Кампанията ще насочи вниманието на подрастващите към това как да разпознават неподходящото онлайн съдържание, ще им помогне да разберат как споделената информация онлайн изгражда техния дигитален образ и репутация, как фишингът става чрез игри и защо уважението и толерантността са особено важни в гейминга. Всеки от инфлуенсърите, част от тазгодишната кампания, ще се включи по една от новите теми, като под формата на игра ще привлече последователите си да търсят правилния отговор на различни потенциални казуси.

Необходимостта от постоянното надграждане на дигиталната образователна кампания на Yettel беше подчертана от резултатите от скорошно проучване за дигиталния живот на децата и техните родители, които телекомът обяви преди седмица. Според данните почти всички тийнейджъри (13-19 г.) (97%) и 85% от децата (7-12 г.), участвали в допитването, са онлайн ежедневно, без задължително да имат необходимите дигитални умения за това. 44% от тийнейджърите например твърдят, че не знаят как да разграничат фалшиво от истинско съдържание в интернет. 67% от малчуганите пък посочват, че не знаят как да създадат силна парола, а едва 37% са наясно кои уебсайтове са вредни за компютъра или лаптопа. 15 на сто от най-малките и 1/3 от тийнейджърите споделят и че са били тормозени в мрежата. 

Безопасността на децата онлайн е сред приоритетите на Yettel, заложени в стратегията за устойчиво развитие на компанията. В нея телекомът си поставя като ангажимент всяка година да ангажира с посланията за сигурно сърфиране в интернет 40 000 деца и младежи. Тази година инициативата ще предложи и полезно съдържание в помощ на семействата, свързано с интернет потреблението на подрастващите и рисковете, на които са изложени онлайн.

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Тагове:
Коментирай
1 Коментара
Иван
преди 8 месеца

Cъпрyгата кyпи капсyли, кoитo пpомeниxа нaшия ceкс и cпaсиxа бpака ни, eфeктът бeше пpосто бoмбa: жeлязнa еpeкция, дълъг и стpаcтeн ceкc, ярки оpгазми и отново се чyвcтвам млaд и жeна ми е дoвoлна. Cъжaлявaм сaмо, че не съм oпитвaл тeзи капcyли по-paно! Ceгa ги съвeтвaм на вcички, cъпpyгaтa ги кyпи тyк:---- https://use.my/man

Откажи