"Не бива повече да се допуска този традиционен флирт с възрастните хора, с пенсионерите." Така бившият социален министър Христина Христова коментира пред БНР гласуваната добавка за Великден към парите на възрастните хора.
"Не бива да се допуска такова заиграване с проблемите, притесненията и очакванията на хората", категорична бе тя.
В социалната политика има явление, което се нарича "синдромът на границата". И понеже е социално плащане, винаги когато се дават публични държавни пари, винаги има граница, която се слага – винаги има доходен критерий и от няколко години боравим с линията на бедност, поясни още тя по въпроса с великденските добавки.
"Политическата нестабилност, а в последните 3 години направо политическа турбуленция, влияе на качеството на работа на администрацията. Държавата – това е нейната администрация. Винаги това влошава качеството на живот. Лидерите на партии гледат да прилепят избиратели, да получат подкрепа, но не бива на всяка цена", заяви Христина Христова.
Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини
Вижте всички актуални новини от Standartnews.com