Починал от коронавирус смрази ромите в Кюстендил

Квартал "Изток" е под карантина, жителите му вече не се бунтуват заради ограничителните мерки

Починал от коронавирус смрази ромите в Кюстендил | StandartNews.com

60-годишен мъж от ромския квартал "Изток" в Кюстендил, който не е имал съпътстващи заболявания, но е бил с пневмония, е починал. Издъхнал през нощта на петък срещу събота, съобщи директорът на МБАЛ „Д-р Никола Василиев" д-р Александър Величков. По негови думи мъжът не е имал съпътстващи заболявания, но е бил с пневмония.

„Той бе сред първите установени в ромския кв. "Изток", но постъпи едва на следващия ден през Спешния център. За съжаление при него нещата се развиха много бързо", каза д-р Величков, цитиран от infomreja.bg. По последни данни, в Кюстендил са установени 19 нови случая на заразени с коронавирус. Огнище на заразата в града е квартал "Изток", който от 22 часа в петък е под пълна блокада.

Първоначално обитателите му се опълчиха на ограничителните мерки и започнаха да негодуват, че са неоснователни. "К'ва карантина, к'ъв коронавирус. Ние сме здрави и всичко е измишльотина", възмущаваше се жител на махалата при поставянето на КПП-тата. По последни данни на областния управител Виктор Янев в квартала вече няма напрежение. Новите случаи са на хора, които са контактни на живеещи в квартал "Изток". Живеещите там ще могат да ходят на работа, но трябва да бъде организиран транспорт, така че да не се създават предпоставки за разнасяне на заразата. Забраната за напускане на квартала без основателна причина е в сила до 30 юни.

Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Коментирай