Елитът на туризма пристига у нас

Елитът на туризма пристига у нас | StandartNews.com

Хотелиери и инвеститори ще посеят културни и исторически забележителности

Елитът на туризма пристига у нас на 12 юни. Хотелиери, туроператори и инвеститори от най-голямата световна организация на професионалистите в туризма Skal ще посетят родни културни и исторически забележителности и ще се запознаят с възможностите за бизнес у нас. Организацията е с над 16 000 членове в света. Засега е сигурно, че сред гостуващите ще е и президентът на Skal Салих Чене, обясни членуващият в организацията и председател на Националната асоциация за СПА и уелнес туризъм Станимир Станков. По време на визитата си членовете на организацията ще се запознаят с основните туристически атракции в София. След това гостите ще се отправят към един от символите на страната ни - Рилския манастир. Делегацията ще посети и европейската столица на културата Пловдив и ще разгледа голяма част от забележителностите в града под тепетата. В опознавателната обиколка на страната ни са предвидени и посещения на Бачковския манастир, най-голямата селска църква в България - в село Узунджово, Хасковско, Несебър, Созопол, Варна и Калиакра. Повечето от гостите не са чували достатъчно за родните туристически атракции, затова и посещението работи за имиджа на страната ни като дестинация.

До 1 година 80% от храните у нас ще са вносни

65% от българските храни са с небългарски произход, а до една година този процент ще е 80. Това заяви председателят на Асоциацията на млекопреработвателите в България Димитър Зоров. По думите му при млечните продукти в повечето случаи става въпрос за високосубсидирани полуфабрикатни суровини, които безконтролно се етикетират като кашкавал. Причината е, че в Европа имат големи излишъци, които са били предвидени за руския пазар, но след наложеното търговско ембарго сега заливат на ниски цени нашия пазар. Освен това от месец в ЕС вече не действа ограничението на млечните квоти. Млекопроизводителите с право се готвят за протест срещу падането на цените на млякото под себестнойността, каза Зоров пред Фокус. Според него животновъдството изживява най-голямата си криза.

Димитър Зоров припомни, че България отдавна настоява за изравняване на земеделските субсидии в отделните страни на ЕС. "За съжаление старите страни членки определят правилата, нас никой не ни зачита за нищо", коментира той. Страната ни бе отрязана и от компенсацииq защото Брюксел не признава млечната криза у нас. Зоров обаче посочи, че може да се предприемат други антикризисни мерки. В Румъния са намалили от 24 на 9% ДДС на хранителните продукти, за да се стимулира покупателната способност.

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Коментирай