Букурещ. Втори тур на президентските избори в Румъния се провежда днес. На балотажа румънците могат да избират между премиер и лидер на Социалдемократическата партия Виктор Понта и кмета на град Сибил, етническият германец Клаус Йоханис, издигнат от алианса на Национал-либералната и Демократично-либералната партия.
Над 18 млн. избиратели имат право на глас. 18 800 избирателни секции в страната и чужбина са започнали нормално работа, съобщиха от Централната избирателна комисия в страната. 294 от тях са в чужбина.
Виктор Понта спечели 40,44% от гласовете на румънците на първи тур от изборите. Тогава Клаус Йоханис взе 30,37%.
Новоизбраният президент на Румъния ще седне в стола на Траян Бъсеску, който бе на поста през 2004 г. и изкара два поредни мандата.
Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини
Вижте всички актуални новини от Standartnews.com