В квартал на Брюксел полицията е започнала да извършва обиски и арести във връзка с атентатите в Париж, предаде "Ройтерс", цитирайки националната телевизия на Белгия. Задържан е един мъж, съобщава Дневник.
За момента прокуратурата не коментира.
"Гардиън" пише, че има съмнения, че трима от атентаторите в Париж са от брюкселския квартал Моленбек, където в момента тече полицейската операция. Очаква се по-късно главният прокурор на Белгия да направи изявлене.
Още екстремисти може да се укриват в Германия след атентатите в Париж, заяви вътрешният министър Томас де Мезиер. Той съобщи, че са повишени мерките за сигурност по обществени места като гарите.
Де Мезиер потвърди, че след ареста на черногорец в Бавария на 5 ноември, са информирали френските си колеги, защото той е пътувал за Париж с кола с оръжие и експлозиви. Арестуваният е имал парижки адрес, записан на навигационното му устройство, но това още не означава, че е бил съучастник на петъчните нападатели.
След извънредното заседание на силовите структури с канцлера Ангела Меркел в Берлин той каза, че все още не разполагат с данни, сочещи, че осемте атентатори са имали съучастници.
Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини
Вижте всички актуални новини от Standartnews.com