ООН очаква епидемията от ебола да бъде овладяна до три месеца. Според експерт към организацията, в този срок ще бъде ограничена възможността на вируса да се разпространява с досегашните бързи темпове. Поставянето под карантина на цели области и разяснителните кампании - какви превантивни мерки да вземат хората в Западна Африка, вече дават резултат.
Всяка седмица броят на нови случаи намалява. Към момента заразените надхвърлят 8300 души, а жертвите са над 4 хиляди - предимно в Гвинея, Либерия и Сиера Леоне.
В същото време стана ясно, че до 6 месеца Русия възнамерява да представи ваксини за борба срещу ебола, заяви руският министър на здравеопазването Вероника Скворцова, цитирана от РИА Новости. Тя добави, че съществува руски противовирусен препарат, който е много ефективен в борбата с подобни на ебола трески, като марбургската хеморагична треска.
Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини
Вижте всички актуални новини от Standartnews.com