Обама сравни Путин с отегчен ученик

Обама сравни Путин с отегчен ученик | StandartNews.com

Вашингтон. Президентът на САЩ Барак Обама сравни руския си колега Владимир Путин с отегчено дете в дъното на класната стая, предаде Ройтерс.

"Зная, че журналистите обръщат голямо внимание на това как се държат политиците, а Путин има вид като на отегчено дете в дъното на класната стая. Но истината е, че понякога разговорите ни са много продуктивни", призна Обама.

Ройтерс посочва, че изпратената тази седмица телеграма от Путин до бившия президент Джордж Буш след претърпяната от него операция на сърцето е била изтълкувана от някои наблюдатели в Кремъл като косвено послание до Обама.
Засега няма отговор от Москва на даденото от Обама описание на Путин. Но на пресконференцията във Вашингтон след преговорите между министрите на външните работи и на отбраната на двете страни руснаците подчертаха колко положителни са били разговорите.

Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Коментирай