Световноизвестен престъпник излезе на свобода.
Един от легендарните колумбийски наркобарони и ключов ръководител на картела Меделин беше депортиран в Колумбия, след като излежа 25 години от 30-годишната си присъда в САЩ, предаде Асошиейтед прес.
Фабио Очоа пристигна в Богота вчера следобед, облечен в скромен сив суичър и носеше личните си вещи в найлонова торба.
След като слезе от самолета, той беше посрещнат от имиграционни служители с бронежилетки. На място нямаше полиция.
Служителите на имиграционната служба му взеха пръстови отпечатъци и потвърдиха чрез база данни, че Очоа не е издирван от колумбийските власти. Имиграционната агенция на страната заяви в социалната мрежа "Екс", че Очоа е "освободен, за да може да се върне при семейството си".
"Натопиха ме", каза Очоа, когато репортерите на летище "Ел Дорадо" в Богота го попитаха дали съжалява за действията си.
Бившият шеф на картела се усмихна, прегръщайки дъщеря си, която не е виждал от седем години, и заяви, че ще отиде в Меделин, за да живее със семейството си.
"Кошмарът свърши", каза 67-годишният Очоа.
Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини
Вижте всички актуални новини от Standartnews.com