Китай плаши с война за Тайван

Пекин смята демократично самоуправляващия се остров Тайван за своя територия

Китай плаши с война за Тайван | StandartNews.com

Източник: Синхуа

Китайската страна ще работи с "твърд", а не само "мирен" - както досега, подход в действията за връщането на Тайван, обяви днес китайският министър-председател Ли Цян в доклада си от името на правителството, с който се откри третата годишна сесия на 14-ото Общокитайско събрание на народните представители в Пекин.

"Твърдо ще напредваме във възстановяването на единството на Китай и ще работим заедно с китайските си събратя в Тайван в името на великата кауза за подмладяването на китайската нация", написа Ли в доклада, разпространен до делегатите на форума в Голямата зала на народа в китайската столица.

Китай смята демократично самоуправляващия се остров Тайван за своя територия, отбелязва Ройтерс.

Призивът за обединение с Тайван го имаше в доклада на Ли и миналата година, но сега е добавено определението "твърд" за сметка на "мирен" за подхода при напредъка по връщането на острова, изрично посочва световната агенция.

Една от поставените цели в доклада е да се понижи средната възраст на гражданите на Китай в контекста на застаряването на населението, пояснява Ройтерс.

В доклада на министър-председателя, представен пред близо трите хиляди депутати в Общокитайското събрание, се казва още, че военните разходи ще бъдат увеличени със 7,2 процента, а брутният вътрешен продукт - с 5 процента.

Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини

Вижте всички актуални новини от Standartnews.com

Коментирай