Шведската тийнейджърка и активистка за действия срещу климатичните промени Грета Тунберг пристигна днес в Европа. с екояхта.
От португалската столица Тунберг ще продължи към съседна Испания, за да участва в климатичната конференция на ООН в Мадрид.
Пристигането й съвпадна с публикуването на нов научен доклад, според който има все повече доказателства, че светът става все по-топъл. През сегашното десетилетие вероятно ще бъде регистриран нов температурен рекорд, отбелязва АП.
Тунберг пристигна от САЩ, пътувайки на 15-метровата яхта "Ла Вагабонде" на австралийско семейство. Плавателният съд се движи с възобновяема енергия, използвайки слънчеви батерии и хидрогенератори.
"Хората подценяват силата на гневните деца. Те са гневни и фрустрирани", каза 16-годишната Тунберг в Лисабон пред събрали се свои поддръжници и представители на медиите.
Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини
Вижте всички актуални новини от Standartnews.com