Президентът на Турция Реджеп Тайип Ердоган се е извинил на руския държавен глава Владимир Путин за смъртта на пилота на сваления „Су-24". Това обяви говорителят на Кремъл Дмитрий Песков пред журналисти, съобщава TACC.
„Президентът на Руската федерация Путин получи послание от президента на Турция Ердоган, в което турският лидер изразява своя интерес от разрешаването на ситуацията, свързана с руския военен самолет", обясни Песков.
Държавният глава на турската страна е изразил своето съчувствие и дълбоки съболезнования на роднините на загиналия руски пилот и е казал „Извинете", става ясно още от думите му.
Москва съжалява за кризата в руско-турските отношения, но Русия не е инициаторът. Това заяви говорителят на Кремъл през февруари.
Последвайте ни в Google News Showcase за важните новини
Вижте всички актуални новини от Standartnews.com