Британците гласуваха на най-непредвидимите избори в страната от десетилетия. Несигурността идваше от факта, че според проучванията нито една партия не се очакваше да спечели достатъчно гласове, за да може да управлява сама. Според последните анкети консерваторите на премиера Дейвид Камерън и опозиционната Лейбъристка партия на Ед Милибанд бяха с почти изравнени резултати. Резултатът от изборите висеше на косъм през целия ден, тъй като една четвърт от избирателите заявиха, че не са решили за кого точно ще гласуват или че е възможно да променят мнението си в последния момент. Исторически сгради бяха превърнати в избирателни секции, за да се даде възможност на 45 млн. регистрирани гласоподаватели да дадат своя глас до 22,00 ч местно време.
Повечето от секциите бяха в училища и читалища, но избирателите можеха да гласуват и в местни пъбове, обществени перални, вятърни мелници, открит басейн и дори в училищен автобус, пригоден за изборите.
Премиерът Дейвид Камерън бе сред политическите лидери, които пуснаха гласа в първите часове на деня. Той посети местната избирателна секция в Оксфордшир заедно със съпругата си. В навечерието на изборите Камерън призова избирателите да му дадат ясен мандат, за да избегнат задкулисните сделки и подкупите. "Вие може да промените всичко, като решите дали страната ни да върви напред, а не да се връща назад с Ед Милибанд", каза Камерън. Лидерът на Лейбъристите Ед Милибанд също отиде до урната в Донкастър с нежната си половинка. Водачът на ЮКИП Найджъл Фараж гласува в Рамсгейт, знаейки, че политическото му бъдеще като лидер на партията зависи от тези избори.
За първи път британските избиратели получиха възможността да гласуват онлайн и по пощата. Множество граждани, които дадоха гласа си, побързаха да използват и бутона "Аз гласувах" във фейсбук. Датският премиер Хеле Торнинг-Шмит пък пристигна във Великобритания, за да подкрепи своя съпруг лейбърист, който бе кандидат на изборите.
Вижте всички актуални новини от Standartnews.com