Жесток бой на мач в България

Дербито Сокол - Мрамор завърши с ръкопашни схватки

Жесток бой на мач в България | StandartNews.com

Грозни сцени развалиха отличните впечатления от дербито от първия кръг на традиционния зимен футболен турнир в с. Войнеговци. Буквално минути преди изтичането на редовното време на мача Мрамор – Сокол Негован на терена настъпи масов бой, в който се включиха почти всички футболисти и от двата отбора. Това се случи при резултат 2:0 за символичните домакини, съобщава "Витоша Нюз".В мелето се раздаваха здрави тупаници, а играчи лежаха по тревата. След няколко минутни разправии все пак играта беше подновена. Главният съдия Стоян Арсов не чака дълго преди да свири и край на мача. Играчите от Негован пък имаха претенции за две дузпи в своя полза – при първата ситуация топката се отби от ръката на капитана на съперника Георги Вътов, а при втората “соколите” скочиха на рефера заради сблъсък между резервата Иван Ваклин и вратаря Калоян Гадевски.

Мачът от поредното издание на турнира "Христо Гаврилов – Ринги" беше доста здрав и изобилстваше от мъжки сблъсъци, но нищо не предвещаваше грозните сцени накрая. В първата среща за деня домакините от Въстаник (Войнеговци) загубиха от Вихър (Требич) с 2:3. Точни за требичани бяха капитанът Антоан Велков, Георги Иванов – Малкия Гонзо и тийнейджърът Георги Димитров. Попаденията на Стефан Павлов и Кирчо Фотев не стигнаха за нищо повече от почетна загуба за Въстаник. На полуфинала идната неделя (14 февруари) Вихър излиза срещу Мрамор от 11:00 ч.