Ювентус би на старта, Роналдо с гол

Шампионите сразиха с 3:0 Сампдория като гост

Ювентус би на старта, Роналдо с гол | StandartNews.com

Италианският шампион по футбол Ювентус победи с 3:0 гостуващия Сампдория в първия кръг от сезона в Сериа А при дебюта на новия си старши треньор Андреа Пирло. Торинци имаха предимство преди почивката, а в 13-ата минута Деян Кулушевски се разписа в първия си официален мач за "бяло-черните". Той откри резултата в 13-ата минута с техничен удар от десния ъгъл на наказателното поле.

След почивката гостите от Генуа поизравниха играта и създадоха някои ситуации пред вратата на съперника, но в 78-ата минута Юве предреши всичко с втори гол. След центриране от корнер Бартош Берешински не успя да изчисти и позволи на Уестън МакКени да стреля отблизо, вратарят Емил Аудеро изби, но право към Леонардо Бонучи, който отблизо направи добавка на празна врата за 2:0.

Две минути преди края Кристиано Роналдо оформи класическия успех. Португалецът беше изведен от Аарън Рамзи в добра позиция в дясно в пеналта и с прецизен диагонален удар направи 3:0.