Юнайтед удари Тотнъм в контрола (ВИДЕО)

Марсиал и Гомес донесоха успеха на "дяволите"

Юнайтед удари Тотнъм в контрола (ВИДЕО) | StandartNews.com

Манчестър Юнайтед постигна впечатляваща четвърта поредна победа в летните си контроли. „Червените дяволи” на Оле Гунар Солскяер показаха характери удариха Тотнъм с 2:1 в предпоследния си двубой от Интернешънъл Чемпиънс Къп, състоял се на „Хонкоу Стейдиъм” в Шанхай.

Юнайтед дръпна напред в резултата след 21 минути игра, когато Андреас Перейра с много находчив пас намери Марсиал на скорост отдясно в наказателното поле. Той поведе топката и от около 6-7 метра шутира по диагонала към близкия ъгъл. Неумелата намеса на вратаря Пауло Гацанига позволи на топката да се оплете в мрежата – 1:0. Тотнъм доста щастливо изравни в 65-ата минута. Тогава Хьон-Мин Сон свали топката с глава към Лукас Моура, който показа завидна техника при овладяването в дъгата. Бразилецът нанесе изстрел, който рикошира в защитник и заблуди резервния страж Серхио Ромеро – 1:1. Юнайтед вкара решителния втори гол 10 минути преди края на втората част. Хуан Мата и младият Анхел Гомес разиграха чудесно двойно подаване, а  талантът продължи да пробива на скорост по диагонал отляво. Точно при вратарското поле той шутира чудесно в далечния долен ъгъл за 2:1.