Юнайтед спечели дербито на Манчестър

Ливърпул вече е само на 6 токи от титлата

Юнайтед спечели дербито на Манчестър | StandartNews.com

Юнайтед спечели дербито на Манчестър, надвивайки Сити с 2:0 на „Олд Трафорд”. Червените дяволи изиграха силно първо полувреме и стигнаха до скъпоценния гол, дело на Антони Марсиал. Вратарят Едерсон обаче бе виновен и за двата гола на победителите.

След почивката Гражданите се подобриха и натиснаха, но не бяха достатъчно остри в нападение и с добра защита домакините запазиха аванса си, като дори в края вкараха и още едно попадение.

Така Ман Юнайтед остана на 5-а позиция и след този кръг с 45 точки, на 3 зад четвъртия Челси. Ман Сити пък има 57 и при това положение Ливърпул се нуждае от едва 6 точки, за да шампионския трофей или от едва 2 победи.