Ясни са полуфиналите при дамите на US Open

Тази нощ първо играят Елина Свитолина и Серина Уилямс, а след тях Белинда Бенчич и Бианка Андреску

Ясни са полуфиналите при дамите на US Open | StandartNews.com

Белинда Бенчич (на снимката) се класира за полуфиналите на Откритото първенство по тенис на САЩ. Поставената под №13 в спемата на турнира швейцарка победи със 7:6 (5), 6:3 Дона Векич, която е №23 на US Open. Хърватската тенисистка направи пробив за 5:4 в първия сет, но след това сервира неуспешно, за да поведе в резултата. В последвалия тайбрек Бенчич поведе с 6:3 и взе аванс в мача след 7:5. В седмия и деветия гейм на втората част 22-годишната Белинда Бенчич отново спечели подаването на Векич и от третата си възможност завърши двубоя, който продължи 103 минути. Швейцарката достигна до полуфинал в турнир от "Големия шлем" за първи път в своята кариера. В следващата фаза Бенчич ще се изправи срещу канадката Бианка Андреску, която се наложи над белгийката Елизе Мертенс с 3:6, 6:2 и 6:3. Програма на полуфинали при дамите: