Волейболистките стартираха с победа над Аржентина

"Лъвиците" се наложиха с 3:1 в олимпийската квалификация в САЩ

Волейболистките стартираха с победа над Аржентина | StandartNews.com

Женският национален отбор на България по волейбол започна с перфектна победа участието си в група С на олимпийската квалификация в Шрийвпорт (САЩ). "Лъвиците", водени от Иван Петков, се наложиха над Аржентина с 3:1 (24:26, 25:9, 25:18, 25:20) в почти двучасов мач.

Родните националки излязоха начело на класирането в групата с 3 точки. Стартов състав: Елица Василева, Мирослава Паскова, Гергана Димитрова, Мира Тодорова, Нася Димитрова, Лора Китипова, Жана Тодорова - либеро.

Най-оспорван бе първият гейм, като в ключовите моменти южноамериканките показаха по-голяма издръжливост и измъкнаха успеха. В следващата част доминацията на българките бе пълна и момичетата на Иван Петков дадоха само 9 точки на съперничките си. Така резултатът бе изравнен 1:1 гейма.  Третият гейм бе равностоен отначало, след което родните представителки отново взеха инициативата в свои ръце и без проблем оформиха добра преднина, благодарение на която излязоха напред след 25:18. Решителната четвърта част отново бе под диктовката на нашите момичета и те записаха триточкова победа на сметката си. Най-резултатна бе Елица Василева с 18 точки (1 ас, 4 блокади), Мирослава Паскова се разписа с 16 точки (2 аса, 3 блокади). Гергана Димитрова добави 15 точки (3 аса). За волейболистките на "гаучосите" Ямила Нисетич приключи с 16 точки (1 ас). Елина Родригес и Лусия Фреско се отчетоха с по 13 точки. На 4 август България среща домакина САЩ, Аржентина играе срещу Казахстан. Двубоите са от 01:00 ч. б.в. и 04:00 ч. б.в.