Влъхова спечели и паралелния гигантски слалом

Словачката с трета поредна победа от 4 старта

Влъхова спечели и паралелния гигантски слалом | StandartNews.com

Петра Влъхова спечели и паралелният гигантски слалом за световната купа в алпийските ски в Лех/Цюрс (Ав). На финала тя победи американката Паула Молцен. Влъхова водеше след първия рън, но във финалното спускане американката падна 3 врати преди финала. Трета стана Лара Гут-Бехрами (Швейц). За Влъхова това бе трета поредна победа през сезона от 4 старта. За Влъхова победата й донесе 100 т за световната купа и 45 000 швейцарски франка от наградния фонд. За Молцен това е първи подиум за СК, а за третата Лара Гут-Бехрами е 51-и за СК. Влъхова води убедително за голямата световна купа с 360 т. На 5-6 декември дамите ще карат Супер-Г в Санкт Мориц. Мъжете утре са в Лех/Цюрс за паралелен гигантски слалом. Евроспорт 1 ще го излъчва от 19,00 ч.