Владо Илиев е 20-ти в масовия старт

Йоханес Тингнес Бьо триумфира в Анеси льо Гран Борнан

Владо Илиев е 20-ти в масовия старт | StandartNews.com

Владимир Илиев, който преди дни стана Спортист №1 на България, завърши на 20-о място в първия масов старт на 15 км от Световната купа по биатлон. Българинът допусна шест грешки в стрелбата и завърши на 3:34.8 минути от победителя. Състезанието в Анеси льо Гран Борнан бе спечелено от Йоханес Тингнес Бьо.

Норвежецът бе почти перфектен в стрелбата, като порази 19 от 20-те мишени. Единствената му грешка дойде в третата стрелба. Бьо завърши за 41.36:3 минути. Второто място зае французинът Емилен Жаклен, който също имаше само един пропуск в третата стрелба. Жаклен остана на 42.1 секунди от победителя. Трети се класира братът на Йоханес Бьо - Тарей Бьо, който финишира на 51.8 секунди от малкия си брат.

За Йоханес Бьо това е пета победа от седем старта от началото на сезона. Той е убедителен лидер в класирането за Световната купа с 374 точки. Втори е Тарей Бьо с 313, трети е Кентен Фийон Майе с 281, а Мартен Фуркад е четвърти с 267. Владо Илиев е 24-и със 102 точки, а Красимир Анев е 46-и с 26 точки.