Виляреал и Барса направиха луд мач с 8 гола

Каталунците се спасиха от загуба накрая

Виляреал и Барса направиха луд мач с 8 гола | StandartNews.com

Виляреал за малко да сътвори чудото в Ла Лига и да победи вкъщи Барселона от 0:2. 17-ият в испанското първенство губеше с 0:2 до 16-ата минута. Филипе Коутиньо (12) и Малком (16) изведоха каталунците напред в резултата. Самуел Чикуезе върна един гол за домакините в 23-ата минута. Екамби изравни в 50-ата, а Ибора изведе Виляреал напред в 60-ата. Карлос Бака се разписа за 4:2 след перфектна контраатака в 80-ата минута. Алваро Гонзалес от домакините бе изгонен в 86-ата за втори жълт картон. Лео Меси вкара от фаул в 90-ата за 4:3. В опит да запише първа победа над Барса от 11 години домакините се прибраха да бранят резултата и бяха наказани. Секунди преди края Луис Суерес се разписа с шут от 20 метра за крайното 4:4. Голямото дерби на следващия кръг е Барса - Атлетико Мадрид, като преднината между двата тима е 8 точки.