Вики Томова няма спирка и в Прага

Първата ни ракета постигна седма поредна победа

Вики Томова няма спирка и в Прага | StandartNews.com

Виктория Томова се класира за четвъртфиналите на турнира на червени кортове в чешката столица Прага с награден фонд 60 хиляди долара. Първата ракета на България победи с 6:4, 6:4 чешката квалификантка Барбора Миклова за близо два часа игра. Томова отстъпваше с 2:4 в първия сет, но след това спечели четири гейма за 6:4. Във втората част Вики направи решителен пробив за 5:4 и след това затвори мача на собствен сервис. Така софиянката е в серия от седем поредни победи, след като през миналата седмица спечели най-значимата титла в кариерата си на надпреварата на клей с награден фонд 80 хиляди долара в Биариц (Франция). С успеха днес българката заработи 15 точки за световната ранглиста, в която заема 178-ото място. За място на полуфиналите тя ще играе срещу петата поставена холандка Ришел Хогенкамп, която е номер 165 в света. Томова загуби с 4:6, 2:6 от Хогенкамп в първия кръг на квалификациите на "Уимбълдън".