Везенков със 7 точки при загуба от АЛБА

Олимпиакос падна вкъщи за Евролигата

Везенков със 7 точки при загуба от АЛБА | StandartNews.com

Българският национал Александър Везенков завърши със 7 точки и 1 асистенция за 14:42 минути на полето и не успя да помогне на Олимпиакос да избегне домакинското поражение от АЛБА Берлин с 86:93 (42:50) в 19-ия кръг на баскетболната Евролига.
Гърците започнаха по-добре и водеха с 12:6 в средата на първата четвърт, но със силна серия във втората част гостите обърнаха до 46:35 малко преди почивката.
В третата четвърт последва нов обрат, като с тройка на Везенков 4 секунди преди края й Олимпиакос пак поведе със 71:68.
АЛБА започна последната четвърт със серия от 14:2 точки и дръпна с 82:73. Домакините не се предадоха и можеха да изравнят 28 секунди преди края, но при 86:87 Милутинов пропусна от линията за наказателни удари. .
Шведският национал Маркус Ериксон беше най-добър за германския отбор с 22 точки.
За Олимпиакос се отличиха Йоргос Притнезис с 15 точки, 9 борби и 6 асистенции и Василис Спанулис с 14 точки и 9 асистенции.
Защитаващият титлата си ЦСКА (Москва) прекъсна серията от 13 поредни победи на Реал (Мадрид) след домакински успех с 60:55 (26:33).

Руснаците допуснаха само 22 точки през второто полувреме и се справиха много ефективно с атаката на съперника, който реализира най-малко точки в мач от Евролигата от почти десетилетие.

Реал водеше с 33:22 две минути преди почивката, но в третата четвърт позволи да бъде застигнат. ЦСКА стигна до успеха в последните пет минути и половина след серия от 11:5 точки.

Най-резултатен за победителите беше Майк Джеймс с 19 точки.
За Реал, който допусна четвърта загуба в кампанията, с 14 точки завърши Трей Томкинс.

Други резултати:
Химки (Русия) - Валенсия (Испания) - 75:84
Анадолу Ефес (Турция) - Армани Милано (Италия) - 88:68
Олимпиакос (Гърция) - АЛБА Берлин (Германия) - 86:93
Макаби Тел Авив (Израел) - Барселона (Испания) - 92:85
Фенербахче (Турция) - АСВЕЛ (Франция) - 86:64.

В класирането води Анадолу Ефес с 16 победи/3 загуби, следван от Реал Мадрид с 15/4, Макаби Тел Авив с 13/6, ЦСКА Москва с 13/6, Барселона с 13/6, Панатинайкос с 10/8, Армани Милано с 10/9, Цървена звезда с 9/9