Вечното дерби! Високо напрежение от 11-ата секунда /ОБНОВЕНА/

Първата атака беше на сините, червените отговориха подобаващо

Вечното дерби! Високо напрежение от 11-ата секунда /ОБНОВЕНА/ | StandartNews.com

"Левски" би ЦСКА с 1:0 с гол на Кристиан Макун в 86-ата мин. Високото напрежение на стадиона започна от 11-ата секунда, когато „Левски“ нападна в първата си атака чрез Мустафа Сангаре и силният му удар прелетя на сантиметри над гредата.

В седмата минута "червените" отговориха подобаващо. Джейсън Локило центрира от корнер и на близката греда Тибо Вион отправи удар с глава, принуждавайки Матей Маркович да избие. Секунди по-късно фланговият бранител Мика Пинто опита късмета си с далечен удар и топката мина опасно до дясната греда на хърватския страж, предаде corner.dir.bg.

Продължиха десетина минути, в които се игра малко футбол заради травми на футболисти на „сините“. Първо Карлос Охене беше разтресен с удар с топката в главата, а после Сангаре усети бутоните на Лиъм Купър в много опасна ситуация за "червените" при спорен пас на Густаво Бусато.

В 23-ата мин "Левски" удари греда. Алекс Колев се измъкна зяд защитата след хубав пас, излезе очи в очи с Бусато, пусна топката покрай него, но уцели страничния стълб.

В ответната акция ЦСКА създаде сериозна опасност - Исека можеше да вкара хубав гол, но се стигна само до корнер. А след него - нищо.

В 28-ата мин Сангаре пое топката малко след центъра по лявото крило, нахлу мощно, надбяга Лумбард Делова, но когато вече бе в наказателното поле защитникът на ЦСКА направи чист шпагат и изчисти в ъглов удар. А той също не доведе до резултат.

В 44-ата минута дойде най-спорният момент през първата част. След дълга топка в половината на "сините", при която изглеждаше, че има засада, Аарон Исека беше изведен от Марселиньо Кареасо сам срещу вратаря. Нападателят копна топката над Маркович, а след това бе фаулиран от вратаря. Ударът пък почти се превърна в гол, но Цунами изчисти героично от гол линията. "Червените" имаха сериозни претенции за дузпа, но след дълго разглеждане такава не бе отсъдена.

Втората част също започна с по-дълго владение на "червените", но техният съперник стигна до първата опасна ситуация. В 52-ата минута Евертон Бала отправи много силен шут от далечна дистанция и запари ръкавиците на Бусато, за да последва много неточна добавка. Шест минути по-късно Бала отново пробва рефлекса на сънародника си и резултатът бе същият - спасяване.

Томаш направи смени и те бяха на път да донесат резултат в 66-ата минута Тибо Вион изведе Илиан Илиев на фланга, а той се обърна и даде перфектен пас на Линдсет на чиста позиция, но норвежецът стреля встрани, пропускайки прекрасна възможност.

„Левски“ срещу ЦСКА е голямото шоу на осмия кръг в efbet Лига, като мачът се играе днес по времето на 12-ия.

Левски е втори с 25 точки, само на три зад лидера Лудогорец (с един изигран мач повече). Далеч, далеч назад е ЦСКА - с 10 точки на 12-о място, след като претърпя трус на старта, смени треньора и опитва да намери стабилност и постоянство в представянето си.

Преди паузата за националните отбори и двата отбора загубиха мачовете си, като Левски падна от Ботев в Пловдив с 0:1, а със същия резултат ЦСКА отстъпи на Септември.

Интригата с треньорите е голяма, след като за първи път от три години (септември 2021-ва) ще имаме на двете скамейки българи като наставници. Но такива с постоянен статут и перспектива да водят отбора, а не временни, каквито се е случвало в този период да се засекат в "синьо-червеното" дерби. Станислав Генчев и Александър Томаш имат мачове като играчи в големия сблъсък, но ще дебютират в него като треньори.

Преди мача, който започна в 15:45 часа, се стигна до напрежение между двете агитки, но бързата намеса на полицията предотврати по-сериозен инцидент.

По време на шествието си преди мача „сините“ запалянковци съзряха привърженици на ЦСКА - София. Това предизвика сериозно напрежение, предаде Sportal.bg. Ултрасите на "Левски" тръгнаха заплашително към своите опоненти с цел саморазправа, което наложи бързата намеса на органите на реда. В крайна сметка полицията не допусна по-сериозен инцидент.

ЛЕВСКИ: Матей Маркович, Кристиан Димитров, Цунами (капитан), Кристиан Макун, Алдаир, Карлос Охене, Асен Митков, Евертон Бала, Майкон, Александър Колев, Мустафа Сангаре

ЦСКА: Густаво Бусато, Тибо Вион, Лумбард Делова, Лиъм Купър (капитан), Мика Пинто, Марселиньо Кареасо, Джеймс Ето`о, Джейсън Локило, Джонатан Линдсет, Зюмюр Бютучи, Аарон Исека