Украйна би РС Македония, съседите пред отпадане

Тимът на Шевченко спечели мача с 2:1

Украйна би РС Македония, съседите пред отпадане | StandartNews.com

Украйна си отвори шансове за класиране напред на Евро 2021. Тимът на Шевченко победи РС Македония с 2:1 и вече има три точки. Съседите ни обаче са пред отпадане, след втора поредна загуба в групата.

В 29-та минута Караваев засече топката от корнер и отклони към непокрития Ярмоленко, който от непосредствена близост с нисък удар в средата на вратата, откри!

След 5 минути - второ попадение за украинците. Яремчук бе изведен добре от десния фланг, без никакво напрежение нападателят се измъкна отлично от засадата, напредна сам срещу вратаря на Северна Македония и с лекота успя да се разпише с удар в близкия ъгъл - 2:0.

Въпреки надмошието на украинците, РС Македония намали резултата от дузпа. Това стана в 57-та мин., като точен в добавката бе Алиоски.

В 82-та мин - дузпа и за украинците,след намесата на ВАР за игра с ръка в наказателното поле.

Ударът на Малиновскиобаче бе блокиран от вратаря на Северна Македония!

Все пак това не се оказа фатално за украинците и те спечелиха мача.