Уникален Ливърпул вкара седмица на Палас

Шампионите дават нова заявка за защита на титлата

Уникален Ливърпул вкара седмица на Палас | StandartNews.com

Ливърпул продължава да трупа солидни аргументи, че може да защити успешно шампионската си титла в Англия от миналия сезон.

Въпреки изключително натоварената си програма и многото контузии, "червените" размазаха като гости Кристал Палас със 7:0! Това бе първата среща от кръга във Висшата лига.

Шампионите бяха пределно мобилизирани, но подцениха нито за миг иначе коравия тим на Палас, а и бяха убийствено ефективни. Още във 2-та минута Минамино откри резултата. До почивката вкараха още Фирмино и Мане.

През второто полувреме вихрушката около вратата на домакините продължи. Последваха голове на Хендерсън, пак Фирмино и на два пъти Салах, като единият гол на египтянина бе шедьовър.

Така Ливърпул отново увеличава преднината пред конкуренцията, като вторият Тотнъм в момента изостава вече с 6 точки. Головата разлика на "червените" вече също е най-добра в лигата.