ЦСКА падна лошо от Йънг Бойс в Лига Европа

Червените бяха безобразни в защита, загубиха с 0:3

ЦСКА падна лошо от Йънг Бойс в Лига Европа | StandartNews.com

С много слаба игра в защита през първото полувреме ЦСКА загуби лошо с 0:3 гостуването си на Йънг Бойс, в мач от третия кръг в груповата фаза на Лига Европа.

Представянето на червените нямаше нищо общо с предните им гостувания на Базел и Рома.

Мачът започна ужасно за ЦСКА и още във втората тимът допусна гол в своята врата след груба грешка на централната двойка Антов - Матей.

Това позволи на  Феликс Мабимби да открие резултата. Минута по-късно Антов показа липса на концентрация, която можеше да бъде наказана от Мамбимби.

ЦСКА отговори с атака в 11-та минута, когато обаче по познатия начин Али Соу не уцели вратата.

В 19-ата минута ситуацията за "червените" се усложни, след като домакините от Йънг Бойс стигнаха до втори гол. Нсаме намери Сюлеймани в наказателното поле, а последният финтира Юрген Матей, оставяйки го на едно място, след което с техничен удар над плонжа на Бусато прати топката в мрежата.

В 26-та минута Пеняранда пропиля добър шанс за ЦСКА с неточен удар, а в 31-та минута Мамбимби вкара с глава след нова ужасяваша грешка на защитата на "червените".

В 37-та минута ЦСКА направи уникален троен пропуск пред вратата на домакините - Соу удари греда, а след него Пеняранда и Йомов пропиляха отлични ръзможности.

Йънг Бойс се оттегли на почивката с три гола преднина, което предвещаваше ясно изхода на този мач.

В 53-ата минута Пеняранда отправи опасен удар от пряк свободен удар, но топката беше отклонена от защитник.

В минутите до края мачът се доиграваше, но в 85-та мин. домакините можеха да вкарат четвърти гол чрез Ридер. Веднага след него стреля неточно и Тиаго за "червените".

С тази загуба ЦСКА остава последен в групата с 1 точка, докато Йънг Бойс вече има четири.