Циципас взе балканското дерби

Гришо изпусна втория сет, а с това и мача

Циципас взе балканското дерби | StandartNews.com

Балканското дерби от осминафиналите на "Ролан Гарос" приключи с победа на Стефанос Циципас с 6:3, 7:6 (9), 6:2. Въпреки усилията, които поставения под №18 в схемата Григор Димитров хвърли това бе недостатъчно, за да надвие петия в схемата грък. Двубоят продължи 2 часа и 20 минути. Въпреки загубата Гришо записа най-доброто си класиране в Париж в кариерата, както и най-добър резултат в турнирите от Големия шлем тази година. Решаващ за изхода на мача бе втория сет в който се стигна до тайбрек, след като и двамата си взимаха подаванията. В него 22-годишният Циципас поведе с 3:0 точки, но българинът изравни при 4:4. Гръцкият тенисист стигна до сетбол при 6:5, но Димитров го отрази след дълго разиграване с топка на линията. След това Григор спаси и още един, след което хасковлията получи шанс да вземе частта при 8:7, но сеченият му бекхенд спря в мрежата. После Димитров пропиля още един сетбол. При третата си възможност Циципас успя, когато съперникът му изпрати топката в мрежата при излизането си напред. В третия сет Григор бе бледа сянка на това, което сме го виждали да прави на корта и взе само 2 гейма. Димитров си тръгва от Париж със 180 точки за световната ранглиста, където е на 20-о място в момента, както и 189 000 евро от наградния фонд. На 1/4 финала Циципас ще се изправи срещу Андрей Рубльов. Руснакът направи обрат срещу Мартон Фучович (Унгария) и спечели с 6:7 (4), 7:5, 6:4, 7:6 (3).